
Pravda o Pygmalionu
Pravda o Pygmalionu
S jakou replikou, kterou jste pronášeli nebo pronášíte v Divadle v Řeznické nejvíce souzníte?
„Jste klaun s pomalovaným obličejem, co kutálí ve světle reflektorů obruč a žebrá o potlesk R. Huggett- Pravda o Pygmalionu. A pravda o divadle. To jsme všichni.“
Máte nějaký rituál, zvyk, specialitu spojenou specificky s naším divadlem?
„Řeznická má zvláštnost, a sice společnou šatnu pro herce i herečky. Z toho vyplývá určitá nedbalost, co se týká osobního studu, zvlášť při rychlých převlecích. Ale to je obecně na divadle pozoruhodné, že se člověk dostává do intimních situací s lidmi, které většinou vůbec nezná.“
Máte nějaký intenzivní zážitek s Řeznickou, ať už jako divák nebo herec?
„Hra Monstrum, která je v současnosti v divadle na repertoáru.“
Jaký máte v divadle oblíbený kout/místo?
„Nejvíc mi vyhovuje ten malý prostor hned vedle jeviště, kde se připravují rekvizity. Tam je klid.“
Jaká tři slova vás napadnou, když se řekne Divadlo v Řeznické?
„Intimní, inteligentní, intenzivní.“
Pamatujete si na první setkání s Řeznickou?
„V roce 1986 jsem v Řeznické hrála ve Strindbergově dramatu “Věřitelé” spolu s Janem Vlasákem a Vladimírem Javorským. Už tehdy jsem měla zvláštní pocit z blízkosti diváků, jakoby člověk hrál doma v pokoji. Celý život jsem strávila na jevištích velkých divadel, ale tady, tím, že vlastně skoro vstupujete do intimního prostoru diváků, ale i oni do vašeho, máte daleko větší zodpovědnost být pravdivý.“
Co byste divadlu popřáli?
„Aby si udrželo svou jedinečnost, a nedalo se zlákat jednoduchostí bulvárního repertoáru.“
Přihlaste se k našemu newsletteru
a mějte přehled!
Náš web používá cookies. Díky tomu vám můžeme nabídnout více efektivní uživatelský zážitek. Souhlas k ukládání cookies udělíte kliknutím na tlačítko „Souhlasím".
Souhlas můžete odmítnout .