MiroslavTáborský

Pamatujete si na první setkání s Řeznickou?
„První divácké setkání si nepamatuji, ale herecky to bylo nezapomenutelné. Ve třetím ročníku DAMU ( 1986) jsme si místo úryvků vyvzdorovali na škole celé představení Gogolovy Ženitby a premiéra byla právě v Řeznické. Hrál jsem Kočkareva. A protože se to povedlo, na vzdor se zapomnělo a přenesli nám to do Disku a zpětně mi z toho udělali absolventskou roli.“


Máte nějaký intenzivní zážitek s Řeznickou, ať už jako divák nebo herec?
„Intenzivní je to vždy z obou stran. Prostor to nabízí. Nejintenzivnější jsou pro mě dvě představení, která jsem zároveň režíroval ( Odvolání a Relativita), protože v těchto případech to znamená půl roku velmi intenzivního vztahu.“


Co byste divadlu popřáli?
„Myslím, že Řeznická má svou jedinečnost na pražské divadelní mapě a přeju jí, aby si právě tohle uměla zachovat.“

Herce uvidíte v představeních

Přihlaste se k našemu newsletteru
a mějte přehled!

Náš web používá cookies. Díky tomu vám můžeme nabídnout více efektivní uživatelský zážitek. Souhlas k ukládání cookies udělíte kliknutím na tlačítko „Souhlasím".

Souhlas můžete odmítnout .