Midsummer [A play with songs]
David Greig
Groteskní komedie se strhujícími dialogy o náhodném setkání nesourodého páru, který spojuje jen vyhořelý a prázdný životní pocit uprostřed léta. Spolu se skvělými hereckými výkony je atraktivní složkou inscenace „živá“ hudební produkce rockera Davida Babky.

Midsummer je výjimečnou hrou hned v několika ohledech. Reflektuje velmi aktuální problém, jemuž se sice dostalo zpracování již mnohokrát, ovšem Greig tak činí velmi originální formou. Tím problémem je samozřejmě krize hodnot, bezradnost a osamělost dnešních třicátníků.

David Greig je uznávaný současný skotský dramatik, divadelní režisér a mimo jiné spoluzakladatel Suspect Culture Theatre Company v Glasgow. V roce 2007 zahajoval jeho „Euripides´s Bacchae“ Edinburgh International Festival. „Midsummer“ je groteskní komedie se strhujícími dialogy o náhodném setkání nesourodého páru, který spojuje jen vyhořelý a prázdný životní pocit uprostřed léta. Toto setkání dvou „zoufalců“ se rozvine do nevázáného a od všech stereotypů oproštěného dobrodružného flámu. Divadelní hra je syntézou dramatické a silné dominatní hudební složky, se kterou Greig ve svých hrách často a rád pracuje a používá. Scénicky nabízí neobyčejnou zábavnou podívanou. Navíc zřejmě leccos připomene ze života i divákům, a nabídne katarzi nadhledu, sebeironie a sarkasmu.

autor
David Greig
 
autor hudby
Gordon McIntyre
 
překlad
Jitka Sloupová
 
 
dramaturgie
Kristýna Čepková
 
scéna a kostýmy
Petra Krčmářová
 
hudba
David Babka
 
pohybová spolupráce
Rostislav Šrom
 
hrají
Helena
Jitka Ježková
Bob
Ondřej Kavan
hudební doprovod
David Babka
 
délka představení:
1 hodina 30 minut
česká premiéra:
25. 11. 2015
galerie
audio - video
recenze